Zrób coś dobrego

Wakacje
z wartościami

Rozpoczęły się zapisy na letni wypoczynek. W ofercie „Wakacji z wartościami”, przygotowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i przeznaczonych dla młodzieży są obozy językowe, językowo-taneczne, obóz fotograficzno-filmowo-formacyjny oraz Wakacje z Bogiem.

fot. KSMPolacy nie gęsi, swój język mają…

+++ Ale okazuje się, że najbardziej atrakcyjna jest nauka języka angielskiego. A najprzyjemniej uczy się go w czasie wakacji, kiedy warunki są sprzyjające. Obozy językowe KSM organizuje w ramach ogólnopolskiej Szkoły Języków Obcych eMKa. Powołał ją KSM i Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. W tym roku, w terminie 1–10 sierpnia, dzieci i młodzież, w wieku 10–14 lat, mogą się wybrać na obóz języka angielskiego, połączony z kursem tańca nowoczesnego, do Pyzówki k. Nowego Targu. W tym samym czasie odbędą się równolegle dwa obozy, dla początkujących i średniozaawansowanych uczestników. Program obozów wyróżnia się tym, że jego uczestnicy poznają słownictwo związane z duchową sferą życia człowieka. Podręczniki przygotowane specjalnie dla młodych wczasowiczów popularyzują pozytywne wartości i w przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku, poszerzają zasób słów uczniów o leksykę związaną z wiarą i religią. Za stronę merytoryczną przedsięwzięcia odpowiedzialny jest dr Marek Kuczyński, pracownik naukowy i dydaktyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor wielu książek do nauki języka angielskiego.

Na wakacje zawsze z Bogiem!

+++ Nowością w wachlarzu wakacyjnych KSM-owskich inicjatyw jest obóz Wakacje z Bogiem, dla dzieci i młodzieży w wieku 10–14 lat. Obozy odbędą się w Soli k. Żywca w dniach 22 lipca – 1 sierpnia i 8–18 sierpnia. Organizatorzy zapewniają profesjonalną kadrę, całodniowe wycieczki, ogniska, dyskoteki, prace w grupach… „Chcemy w wartościowy i przyjazny Bogu sposób spędzić aktywnie i w dobrym towarzystwie tegoroczne wakacje! Każdy dzień przeżyjemy ciekawie: pod innym hasłem, pamiętając o duchowym rozwoju, wspólnie odkrywać będziemy radość z życia!” – zapewniają.

3 x F, czyli obóz fotograficzno-filmowo-formacyjny

+++ Kolejną propozycją, tym razem dla starszych uczestników (14–19 lat), jest obóz fotograficzno-filmowo-formacyjny. Uczestnicy, pod okiem profesjonalnej kadry, przyswajać będą zagadnienia związane z fotografią, wspólnie obejrzą ciekawe filmy i będą udoskonalać swoje życie duchowe. Wszystkie te elementy tworzą kompletną całość, będącą inspiracją do wartościowego i aktywnego kształtowania własnego życia. Termin obozu: 1–8 sierpnia. Miejsce: Sól koło Żywca.
+++ Szczegółowych informacji można zasięgnąć w biurze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej:ul. Wiślna 12/7, 31-007 Kraków, tel. 12 628 82 29;biuro@krakow.ksm.org.pl; www.wakacjezwartosciami.pl

Comments are closed.