Pasterskie nauczanie

Bóg jest fundamentem wszystkiego

ks. kard. Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski

Bóg jest fundamentem wszystkiego
Pilnujcie tego, co najcenniejsze na Podhalu, by nie znajdowały tu miejsca jałowe ideologie, niszczące to, co zawsze było i jest najcenniejszą wartością tej ziemi, i co zawiera się w słowach: BÓG, KOŚCIÓŁ i OJCZYZNA. W tym duchu wychowujcie dzieci i młodzież. Dbajcie o ich wykształcenie i duchową formację, bo to najlepsza inwestycja w przyszłość Podhala.
W centrum naszego życia powinien być sam Bóg, jako fundament wszystkiego – naszej pobożności, naszego stylu życia i zasad moralnych, naszej pracy, naszych planów i zamiarów. Rodziny żyjące na tej ziemi powinny być wspólnotami miłości, otwartymi na przyjęcie daru życia; wspólnotami, w których kultywuje się i umacnia takie postawy i wartości, jak uczciwość i prawość, pracowitość i solidarność.
Dzisiaj jesteśmy niejednokrotnie świadkami obsesyjnego krytykowania Kościoła w niektórych mediach, podważania tego, co stanowiło i stanowi punkt oparcia i odniesienia dla życia naszej chrześcijańskiej społeczności. Niech odpowiedzią z naszej strony będą żywe wspólnoty parafialne – wspólnoty modlitwy, życia sakramentalnego i czynnej miłości bliźniego.

Fragment homilii wygłoszonej w Uroczystość Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny, Ludźmierz, 15 sierpnia 2012 r.

Comments are closed.