Włącz się w akcję modlitewną!

„Dziewięć Dni dla Życia”

W związku z przypadającą w styczniu kolejną rocznicą tragicznego wydarzenia, jakim była legalizacja w Stanach Zjednoczonych procederu zabijania dzieci nienarodzonych, amerykańscy biskupi ogłosili nowennę „Dziewięć dni dla życia”. Modlitwa ta poprzedzi doroczny Marsz dla Życia, który 22 stycznia 2014 r. przejdzie ulicami Waszyngtonu. Akcję modlitewną amerykańskich biskupów poparły polskie organizacje: Polska Federacja Ruchów Obrony ŻyciaPolskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka orazHuman Life International – Polska.

W specjalnym komunikacie umieszczonym na oficjalnej stronie internetowej amerykańska konferencja biskupów (USCC) przypomina, że 22 stycznia 2014 r. naród amerykański będzie wspominał 41. rocznicę sprawy Roe przeciw Wade. „Od tej tragicznej decyzji, zginęło ponad 55 milionów dziecięcych istnień w wyniku aborcji, a zdruzgotano życie milionów ich rodziców” – stwierdzają biskupi, zapowiadając, że w dniach 18-26 stycznia odbędzie się „Dziewięć dni modlitwy, pokuty i pielgrzymowania”.

Chociaż nie każdy może bezpośrednio wziąć udział w dorocznym Marszu dla Życia w Waszyngtonie, w dniu 22 stycznia br., komitet ds. obrony życia amerykańskiego episkopatu, wyjaśnia, że katolicy w kraju i na całym świecie mogą uczestniczyć w tegorocznej edycji uroczystości przez włączenie się w dziewięciodniową modlitwę i wyrzeczenia. „Wasze modlitwy mają znaczenie. Wasze poświęcenie: ofiary, wyrzeczenia przyniosą owoce” – podkreślają biskupi.

Biskupi proponują, aby centralnym punktem każdego dnia nowenny była modlitwa wstawiennicza, refleksja, i konkretne akty pokuty, zadośćuczynienia i miłości. Program „Dziewięciu Dni” jest zamieszczony na stronie internetowej Konferencji Episkopatu USA.

Uczestnicy akcji modlitewnej mogą również uzyskać dostęp do materiałów poprzez pobranie aplikacji na telefony komórkowe, rejestrując się na stronie internetowej w celu otrzymywania nowenny pocztą elektroniczną (e-mail), lub wysłanie codziennie SMS „9days” na podany numer (99000 w USA).

Polscy obrońcy życia w odpowiedzi na apel amerykańskich biskupów uruchomili specjalną stronę internetową, gdzie każdy chętny może zgłaszać swój udział w modlitwie. – Zapewniamy, że listę osób, które podjęły modlitwę i zgłosiły się do nas przekażemy po jej zakończeniu zarówno Ojcu Świętemu Franciszkowi jak i Episkopatowi Stanów Zjednoczonych – mówią i dodają: – Niech Polska, Ojczyzna Jana Pawła II, pokaże, że potrafi modlić się, jednocześnie wspierając amerykańskich obrońców życia.

Każdy, kto chce włączyć się w modlitwę może zgłosić swój udział wypełniając formularz na stronie www.krucjata.org
Ewa Kowalewska
Dyrektor Human Life International – Polska

Paweł Wosicki
Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

Antoni Zięba
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka

Prosimy o włączenie się w tę akcję modlitewną.

Comments are closed.